26.10.2017 r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się „Ślubowanie na świetliczaka”. Uczniowie klas pierwszych w tym dniu stali się członkami świetlicowej gromady. Na uroczystość, oprócz 37 kandydatów na Świetliczaka, gościliśmy również przedstawicieli kadry pedagogicznej, panią dyrektor Justynę Uciechowską, panią wicedyrektor Iwonę Wojciechowską oraz nauczycieli świetlicy. Ogromną niespodzianką była obecność naszego gościa – Lewka Osiemnastka, który przybył z Radlina. Miło nam było gościć rodziców pierwszoklasistów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

     Kandydaci, przed dołączeniem do świetlicowej braci poddani zostali kilku próbom: wiedzy, zabawy, talentu, które przeszli śpiewająco. W całym wydarzeniu miał też swoją zasługę Lewek, który odczytał wiersze dla wychowanków świetlicy oraz uczestniczył w zabawach przygotowanych dla uczniów. Ostatnim egzaminem dla kandydatów było wykonanie portretu obecnego gościa, Lewka, natomiast Panie Dyrektor miały za zadanie narysować portret Pani Sylwii Larek. Sądząc po uśmiechach, wszystkie portrety spotkały się z pozytywnym odbiorem.

     Po części rozrywkowej przyszedł czas na część oficjalną. Pierwszoklasiści po odczytaniu „Roty Świetliczaka” i dotknięciu ramion wielką czerwoną kredką zostali pasowani na Świetliczaka. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał order świetliczaka i zostawił swój podpis pod aktem pasowania.

Opracowała: Kinga Michaś

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd