KASZTAN NA WAGĘ ŻYCIA
15 października 2020

W ubiegłym tygodniu szkolne koło wolontariatu „Podaj dalej” zaprosiło społeczność „dziewiątki” do udziału w akcji „Kasztan na wagę życia”. Celem akcji jest pomoc dla chorego dziecka – Sandry Wolniak z Niedźwiad. Mała Sandra choruje na SMA typu 1 – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Na rozpoczęcie leczenia potrzebne jest 10 mln zł. Organizując licytacje, festyny i zbiórki, udało się uzbierać już ponad 5 mln zł.

Przez cały tydzień uczniowie zbierali w różnych miejscach kasztany i w ostatni poniedziałek przynieśli swoje zbiory do szkoły. Dzięki uprzejmości Pana Olka i Pana Michała kasztany zostały przewiezione do wyznaczonego punktu w Ligocie. Nasze zbiory zostały odebrane przez strażaków z miejscowej OSP, którzy również włączyli się w akcję pomocy dla Sandry. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kasztanów zostaną przekazane na specjalne konto.

Mieliśmy okazję rozmawiać z tatą chorej dziewczynki. Sandra z powodu dodatkowej infekcji przebywała ostatnio w szpitalu w Ostrowie, na szczęście jej stan się poprawił i dziecko wróciło już do domu. Ojciec dziewczynki przekazał serdeczne podziękowania dla naszej szkoły za pomoc dla Sandry.

My również dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Kasztan na wagę życia” – uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły. Niektórzy, chcąc zebrać jak najwięcej kasztanów, organizowali wyprawy rodzinne za miasto. Jednak liczyła się każda ilość, najważniejsze jest okazane serce i chęć pomocy.

Opracowała: E. Waleńska

 

Skip to content