EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2020
26 października 2020

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli informatyki wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Codeweek 2020. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach tego wydarzenia uczniowie klas 4-8 podczas lekcji informatyki uczyli się programować, wykorzystując w tym celu platformę code.org. Programowanie ruchu bohaterów ulubionego Minecrafta przyniosło wiele radości, ale przede wszystkim rozwinęło w uczniach umiejętność logicznego myślenia, planowania i poszukiwania rozwiązań.

Podczas zajęć rozwijających zdolności informatyczne zorganizowanych zdalnie uczniowie klasy 7b tworzyli „hip-hopowe” animacje w Scratchu, których efekty można zobaczyć po kliknięciu w linki zamieszczone poniżej.

Nauka programowania – choć często trudna i wymagająca dużego skupienia – za każdym razem daje uczniom wiele satysfakcji i wzmacnia poczucie, że ostatecznie każdy problem da się rozwiązać, trzeba tylko znaleźć sposób.

Opracowała: A. Resler

Projekty „Hip hop”: 1  2 

 

 

Skip to content