PAMIĘTAMY O INNYCH
29 grudnia 2020

Od wielu lat w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły, chętnie włączali się w akcję  Niech Wszyscy Mają Święta,  której głównymi organizatorami są Telewizja PROART oraz Konferencja Stowarzyszenie św. Wincentego a’Paulo. W tym roku musieliśmy zrezygnować z dyżurów w sklepach,  podczas których nasi wolontariusze zachęcali  klientów do zakupu dodatkowych produktów z przeznaczeniem dla potrzebujących.

Z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu „Podaj dalej” w dniach od 7 do  11  grudnia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności.  Dzięki zaangażowaniu i ofiarności Rodziców,  Uczniów i Nauczycieli udało się nam zebrać  dużo produktów żywnościowych. Artykuły te zostały odebrane przez organizatorów akcji Niech Wszyscy Mają Święta i  następnie na kilka dni przed świętami  trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Święta to również czas składania życzeń, lubimy je otrzymywać, powinniśmy je również sami składać. Jest wiele osób, które bardzo czekają na życzenia i cieszą się, że ktoś o nich pamięta. W tym roku spróbowaliśmy  sprawić radość  mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Ostrowie. Przekazaliśmy ponad 40 kartek z życzeniami, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

Opracowała: E. Waleńska

 

Skip to content