RAZEM NA ŚWIĘTA
24 stycznia 2021

W grudniu ubiegłego roku została ogłoszona trzecia edycja akcji „Razem na Święta”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii. Nie można było jednak rezygnować z pomagania, ponieważ szczególnie w tym okresie wiele osób czekało na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

W grudniu uczniowie wzięli udział w zajęciach propagujących idee wolontariatu. Rodzice, uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie włączyli się w działania zaproponowane przez szkolne koło wolontariatu „Podaj dalej”. Przed świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Ostrowie przekazaliśmy ponad 40 kartek z życzeniami, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Również w grudniu przeprowadziliśmy zbiórkę fantów na rzecz chorego Marcelka. Wymienione działania zostały szerzej opisane we wcześniejszych artykułach.

Miło nam poinformować, że za udział w akcji „Razem na Święta” otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji Narodowej dyplom. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

Opracowała: E. Waleńska

Skip to content