WITAMY PIERWSZOKLASISTÓW
2 września 2021

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”

Jan Paweł II

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 była szczególnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów, dla których przygoda z nauką dopiero się zaczyna. Dzieci w towarzystwie rodziców zgromadziły się w hali sportowej, gdzie zostały uroczyście powitane przez wicedyrektor szkoły Panią Marię Gryczkę, która zapewniła, że nasza szkoła z niecierpliwością czekała na ich przyjście. Wyraziła nadzieję, że będzie ona dla nich „drugim domem”, miejscem nauki, zabawy, rozwijania swoich zainteresowań oraz wielu niezapomnianych chwil spędzonych razem z kolegami i koleżankami. Pierwszoklasistów przywitały dzieci z klasy III c. Wiersze i piosenki były wspomnieniem minionych wakacji, ale również przypomniały o pożegnaniu letniego wypoczynku i rozpoczęciu nauki.

Po części artystycznej, wicedyrektor szkoły Pani Maria Gryczka, przypomniała skład poszczególnych klas, a następnie dzieci wraz z wychowawcami udały się do sal lekcyjnych, gdzie zostały zapoznane z planem lekcji, a także z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania się w szkole oraz z procedurami postępowania z zachowaniem reżimu sanitarnego, które nadal obowiązują w szkole.

Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Po dwumiesięcznej przerwie radośnie witali nauczycieli, koleżanki i kolegów.

Opracowała: Małgorzata Młoda

Skip to content