TROPIMY LITERKI, TROPIMY CYFERKI, TROPIMY PRZYRODĘ I ŚWIATA URODĘ…
7 września 2021

Od 1 września wszystkie pierwszaki naszej szkoły ochoczo i z uśmiechem przekraczają próg szkolny. Uczniowie z pięknymi, kolorowymi tornistrami wędrują ze swoimi wychowawczyniami do kolorowych klas, by poznawać świat i siebie wzajemnie. Na blatach stoliczków lśnią śliczne piórniki, okładki zeszytów i barwne podręczniki. Pojawiły się już pierwsze szlaczki w liniaturze i śliczne prace plastyczne. Najbardziej pierwszaki lubią spożywanie śniadania na kolorowych podkładkach z ciepłą herbatą, którą nalewa pani. I oczywiście zajęcia wychowania fizycznego. Tam mogą pokazać swoje wysportowanie i energię. W salach gimnastycznych bawią się i ćwiczą pod opieką nauczycieli. Pierwszaki mogłyby ćwiczyć nieustannie, dlatego wykonują też gimnastykę śródlekcyjną. Przerwy spędzają na boisku rekreacyjnym, gdzie jest dużo przestrzeni. Wędrują na plac zabaw i na spacer. Póki jest ciepło i słonecznie ich wychowawcy wykorzystują pogodę na ekspresje ruchowe na powietrzu. Warto dodać, że uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń poznały już wszystkie zakamarki szkoły. Potrafią dotrzeć do świetlicy i do jadalni na smaczny obiad. Wszyscy pracownicy szkoły: dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi roztaczają nad siedmiolatkami opiekę i czułą obecność, gdy tylko zachodzi potrzeba. Etap adaptacyjny pierwszaczków w naszej szkole przebiega harmonijnie, radośnie i ochoczo. Wszyscy cieszą się z nowych siedmiolatków wchodzących po raz pierwszy w mury szkoły i życzą im wszelkiej radości, pomyślności i realizacji marzeń. Wszyscy nauczyciele życzymy dzieciom radości z odkrywania arkanów nauki, zdobycia bogatej wiedzy i zawiązania pięknych, nowych przyjaźni i dobrego samopoczucia na każdy dzień nauki. Bądźcie radosne i szczęśliwe w naszej ostrowskiej dziewiątce!

Opracowała: B. Gruszczyńska – Kozan

Skip to content