APEL KLAS I – III
22 września 2021

W miniony czwartek w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w szkole.

Dzieci z klasy III b przygotowały wiersze o znakach drogowych. Wszyscy przypomnieli sobie, jakie są rodzaje znaków drogowych i jak należy zachowywać się mijając je na ulicy. Następnie uczniowie obejrzeli film o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Był to bardzo ważny i pouczający moment spotkania. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich rad.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa w szkole. Nauczyciele z troską przedstawili uczniom reguły obowiązujące w naszej szkole: jak zachowywać się podczas przerwy, przypomnieli o zasadach reżimu sanitarnego, ponadto przypomnieli jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych wychowanków, co było widoczne na apelu.

Na koniec spotkania głos zabrała pani wicedyrektor Maria Gryczka. Jeszcze raz przypomniała o szkolnych zasadach oraz życzyła wszystkim szczęśliwego roku szkolnego, nie tylko pełnego nauki, ale także zabawy i niezapomnianych chwil w murach szkoły.

 

Opracowała: B. Niklewicz

Skip to content