EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
23 września 2021

18 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączyli się w miejskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To inicjatywa wprowadzona przez Komisję Europejską w 2002 roku, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Akcję szczególnie promuje się w dużych miastach, gdzie obciążenie ruchu ulicznego jest największe. Uczestnicy ostrowskiego rajdu rowerowego pod eskortą Policji oraz Straży Miejskiej wyruszyli sprzed Urzędu Miejskiego na Piaski – Szczygliczkę. Podczas pikniku nad jeziorem mogli skosztować grochówki, kiełbaski z grilla bądź pysznego ciasta. Przedstawiciele Policji udzielili również instruktażu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na mecie panowała wesoła atmosfera, toteż wszyscy przyjemnie spędzili ostatni tegoroczny letni weekend. W nagrodę za udział w przedsięwzięciu uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki, kamizelki i opaski odblaskowe.

Opracowały: B. Hadryan-Grzywna, M. Psikus

Skip to content