POZNAWANIE DAWNEGO OSTROWA
27 września 2021

Uczniowie klasy IV D wybrali się 25 września do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Aktywnie uczestniczyli w poznawaniu Ostrowa sprzed stu lat. Dowiedzieli się m.in. co można było kupić w sklepie galanteryjnym i kolonialnym. Bardzo ciekawa była wizyta w dawnym zakładzie fryzjerskim. Uczniowie mogli zobaczyć czym modelowano włosy kobiet i poznali zestaw narzędzi do golenia mężczyzn. W kuchni babuni grupa dowiedziała się jak funkcjonowała lodówka i żelazko bez prądu. Można też było zobaczyć naczynia kuchenne, dawny wózek dziecięcy i praktyczny stół z wysuwanymi miednicami do zmywania naczyń. W zaimprowizowanym dawnym kinie uczestnicy zajęć obejrzeli czarno-białe filmy z początku wieku XX. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Stefana Rowińskiego i na placu noszącym jego imię.

Opracowała: G. Lewandowska

Skip to content