III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY „MAMY TALENTY”
1 października 2021

„Mamy talenty” to konkurs adresowany do uczniów ostrowskich szkół podstawowych. Jego inicjatorem jest społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II. To właśnie w murach ostrowskiej „Dziewiątki” odbyła się 30. września b. r. trzecia już edycja konkursu.

Młodzi ludzie z niemal wszystkich szkół podstawowych z Ostrowa Wielkopolskiego mogli zaprezentować na „talentowej” scenie swoje umiejętności taneczne, wokalne, instrumentalne oraz plastyczne. Zachwycali swoimi występami jury, które miało niełatwe zadanie polegające na wyłonieniu laureatów oraz wyróżnionych. W skład grona sędziowskiego weszli: pani Teresa Neugebauer – tancerka i choreografka, pani Agnieszka Lisiak – artystka plastyczka, pani Anna Pyszel – skrzypaczka i nauczycielka oraz pani Katarzyna Kujawska-Meyer – filolożka polska.

Zwycięzcą zmagań konkursowych okazał się Patryk Jankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11, który zachwycił wszystkich swą techniką i wrażliwością artystyczną podczas gry na fortepianie. Drugą nagrodę otrzymała Maria Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 prezentująca układ tańca współczesnego. Trzecie miejsce dla Antoniny Małeckiej ze Szkoły Podstawowej nr 7, która urzekła barwą głosu i możliwościami wokalnymi. Wyróżnienia trafiły do: Leny Łęckiej – śpiew (Edukator), Cezarego Bednarczyka – instrumentalista (SP 14), Zuzanny Świątek – rysunek (SP 11), Weroniki Rychlewskiej – stepowanie (SP 6) oraz Magdaleny Kubik i Mai Miszczak – taniec w duecie (SP 4).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyły pani Justyna Uciechowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 oraz pani Iwona Wojciechowska – Wicedyrektor tejże szkoły. Patronat nad artystycznym przedsięwzięciem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, pani Beata Klimek. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy sukcesów na artystycznej drodze!

Opracowała: K. Kujawska-Meyer

Skip to content