ZNAMY JUŻ SZKOLNYCH MISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA
4 października 2021

Tabliczka mnożenia jest stałym elementem programu nauczania w szkole podstawowej – to najczęściej ćwiczony i sprawdzany fragment matematyki. Pozostaje jednak z nami na dłużej, ponieważ mnożymy codziennie – czy to podczas zakupów, porównując koszty kilku produktów różnych marek, czy chociażby w czasie gotowania, chcąc zwiększyć proporcjonalnie liczbę składników. Nic więc dziwnego, że tabliczka mnożenia doczekała się swojego święta.

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole została przeprowadzona tygodniowa akcja konkursowa, podczas której wszyscy uczniowie klas III – VIII na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Dzieci układały rymowanki, wykonywały kolorowe plakaty i dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobiono klasy i korytarze szkoły.

Uczniowie aktywnie przypominali sobie poszczególne działania na lekcjach matematyki oraz w czasie przerw, zaś  lekcje informatyki rozpoczynała wspólna zabawa wraz z testem tabliczki mnożenia na czas, umieszczonym na stronie www.quizizz.com. Test rozwiązywali uczniowie klas IV-VIII, starając się jak najszybciej odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Tym sposobem z każdej klasy wyłoniono jednego eksperta tabliczki mnożenia, który wziął udział w piątkowym finale konkursu. Certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia otrzymało po pięciu uczniów z danej klasy, którzy pomyślnie zdali test.

Finał obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 1 października 2021 o godz. 12:40 w sali komputerowej, kiedy to mistrzowie ponowne zmierzyli się z tabliczką mnożenia na czas przy użyciu aplikacji Quizizz. Szkolnymi ekspertami w dziedzinie mnożenia zostali:

– z klas IV: Oskar Sitnik

– z klas V: Nikodem Dziergwa

– z klas VI: Julia Wiatrak

– z klas VII: Milena Szyperska

– z klas VIII: Wiktoria Sitnik

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni przez panią Dyrektor podczas najbliższego apelu.

Warto wspomnieć, że uczniowie klas III pisali test z mnożenia podczas lekcji z wychowawcami. Pięcioro uczniów wzięło udział w ścisłym finale: Szymon Sitnik i Wiktoria Siwak 3a, Samuel Pawełczak 3c, Maria Staszak 3b, Anna Baron 3d. Laureatami zostali Samuel i Wiktoria.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki (bezbłędnie odpowiedzieli na zadane pytania) i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki mnożenia.

Opracowała: P. Dolata

Skip to content