ZAKOCHAJ SIĘ W NASZEJ POLSKIEJ PRZYRODZIE
12 października 2021

Po raz kolejny nasza świetlica szkolna bierze udział w corocznym programie edukacyjnym Biedronki pt. „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Tegoroczna edycja programu ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody, zachęcić do oderwania wzroku od ekranu, jak również zainteresować najmłodszych naturą i zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przystępując do programu nasza szkoła otrzymała maskotki – zwierzęta reklamujące tegoroczną edycję, egzemplarze książek z przygodami bohaterów, dzienniki troskliwego odkrywcy oraz zestawy naklejek.

Nasi uczniowie zapoznają się z przygodami Magicznych oraz Zagrożonych Swojaków podczas pobytu w świetlicy szkolnej. Dzięki Sikorce Sonii, Meduzce Milenie czy Wiewiórce Wioli, których spotykają w górach, lasach, jeziorach, rzekach i nad morzem odkrywają piękno polskiej przyrody.

Dziennik Troskliwego Odkrywcy, który otrzymali wszyscy uczestnicy programu jest świetną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poznawaniu jesiennej przyrody. Nasi uczniowie mają do wykonania 12 zadań, wśród których muszą między innymi obserwować ulubione drzewo, wybrać się na spacer w poszukiwaniu jesiennych liści czy też poszukać jesiennych darów, które później schowają do pudełeczek lub przygotują jesienną dekorację swojego pokoju. Za wszystkie wykonane zadania uczniowie mogą otrzymać naklejkę przedstawiającą jednego z bohaterów akcji.

Opracowały: J. Marcinczak, K. Michaś

 

Skip to content