WYCIECZKA DO ARENY OSTRÓW
13 października 2021

Czas pandemii, który zmusił wszystkich do pozostania w domach, jest na szczęście za nami. Staramy się nadrabiać stracone chwile i chętnie uczestniczymy w wyjściach, wyjazdach i wycieczkach, mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznawanie ciekawych miejsc.

Klasa II a wybrała się na wycieczkę do sali widowiskowo – sportowej Arena Ostrów. Ogromna i piękna hala jest wykorzystywana do rozgrywek w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę. Obiekt umożliwia ponadto organizację imprez pozasportowych, jak koncerty czy targi. Wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz są utrzymane w ostrowskich barwach: czarnym, czerwonym, białym i szarym. Prawdziwą gwiazdą obiektu jest parkiet z klonu kanadyjskiego, który przypłynął do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Oprowadzający nas, tata Gabrysi, opowiadał, że na tego typu podłogach grają koszykarze w najlepszej lidze świata – NBA a parkiet można, w razie potrzeby, całkowicie zdjąć. Elewacja budynku jest podświetlana – mogą to być barwy drużyny, która akurat rozgrywa mecz. Przy Arenie powstała ulica dojazdowa – nosi ona imię legendarnego ostrowskiego trenera Andrzeja Kowalczyka.

Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń, drugoklasiści odbyli trening z zawodnikiem piłki ręcznej

a na koniec w antresoli dla vipów częstowali się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Opracowała: M. Łuczak

Skip to content