Code Week 2021
22 października 2021

W dniach 9-24 października w całej Europie obchodzony jest Code Week, czyli Tydzień Kodowania. W tym czasie wiele instytucji, szkół oraz osoby prywatne organizują ciekawe wydarzenia i aktywności, które mają w interesujący sposób uczyć programowania i rozwijać umiejętności cyfrowe. Nasza szkoła, jak co roku, również wzięła udział w tej inicjatywie. Wszyscy uczniowie klas 4-8 podczas lekcji informatyki wykonywali zadania związane z nauką programowania. Korzystali z platformy code.org, programowali za pomocą aplikacji CodeMonkey, wykonywali zadania w Scratchu. Klasy 4 i 5 mieli okazję zaprogramować trasę dla Photonów, a także wykonać kilka zadań wymagających skupienia i rozwijających zdolność planowania i logicznego myślenia. Choć naukę programowania kontynuujemy przez cały rok szkolny, październikowy Code Week jest zawsze okazją do promowania tego rodzaju zainteresowań. Pamiętajmy, że kompetencje cyfrowe, umiejętność analizowania i rozwiązywania problemów są głównymi kompetencjami przyszłości, które możemy rozwijać za pomocą kodowania.

Opracowała: A. Resler

Skip to content