OPATRUNEK NA RATUNEK
6 listopada 2021

Pod koniec października Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dalej” zaprosiło społeczność szkolną do udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Organizatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO, mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Fundacja na wiele sposobów wspiera polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną w najodleglejszych i najniebezpieczniejszych zakątkach świata. W tym celu organizowane są wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Do tej pory wysłano prawie 25 tysięcy paczek z opatrunkami i środkami higienicznymi dla najbardziej potrzebujących.

Do akcji włączyło się wielu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W ciągu 8 dni zebraliśmy kilka tysięcy sztuk różnorodnych materiałów opatrunkowych. Były to m.in. kompresy, bandaże, gazy opatrunkowe, plastry, rękawiczki jednorazowe, maseczki i płyny do odkażania. Przy segregowaniu, liczeniu i pakowaniu zebranych artykułów pomagali wolontariusze z klasy IV b.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Największą nagrodą jest świadomość, że pomogliśmy polskim lekarzom pracującym w odległych od nas krajach w ratowaniu zdrowia najuboższych pacjentów.

Opracowała: E. Waleńska

Skip to content