SPOTKANIE Z OPERATOREM TVP INFO
17 listopada 2021

Nieczęsto mamy okazję spotkać się z człowiekiem, który rozmawiał z Putinem, był kilka metrów od Papieża, widział upadek samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, którego praca polega na rozmaitych podróżach, często bardzo niebezpiecznych. Taką okazję mieli uczniowie klasy medialnej, 7e. W poniedziałek spotkali się z operatorem kamery TVP INFO, panem Sławomirem Wiśniewskim, który na co dzień pracuje w Warszawie.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać historii zawodowych pana Sławomira, który opowiadał zarówno o zaletach ale i wadach swojego zawodu. Gość wśród zalet wymienił częste podróże do zakątków i miejsc, do których zwykły człowiek nie ma często wstępu, poznawanie niezwykłych ludzi i obyczajów, podkreślił jednak, że praca ta bywa niebezpieczna, często musiał przebywać w miejscach, w których nie był mile widziany. Wspomniał również o smutnych aspektach pracy, kiedy to jako członek redakcji informacyjnej oczekiwał w Watykanie na odejście papieża Jana Pawła II.

Spotkanie udało zorganizować się dzięki pomocy p. Marii Raszewskiej.

Opracowała: K. Śliwińska

Skip to content