XVI Międzyszkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II
25 listopada 2021

Jedną z wielu tradycji naszej szkoły jest Międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Tak było i tym razem, w środę 24 listopada mury ,, Dziewiątki” odwiedzili uczniowie klas czwartych ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta wraz z opiekunami.

Uczniowie zapoznali się z materiałami, które przybliżyły im życiorys i nauczanie Wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Tym razem pytania konkursowe zostały umieszczone na platformie Quizizz, która okazała się dla uczniów bardzo prosta i przejrzysta.

Jury w składzie Pan Hubert Kłopocki, Pani Kinga Wiertelak oraz Pani Natalia Furmaniak czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Zwycięzcami zostali:

miejsce 1 Constantia Bischoff ze Szkoły Podstawowej nr 5

miejsce 2 Anatol Jaworski ze Szkoły Podstawowej nr 13

miejsce 3 Marta Sobczak ze Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator

Zostały również wręczone dwa wyróżnienia oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.

Po zakończonej pracy oraz po słodkim poczęstunku, na wszystkich uczestników czekała kolejna atrakcja. Tym razem Pani Bogumiła Gruszczyńska – Kozan wprowadziła nas w tajemniczy a zarazem piękny świat pisania ikon, przybliżając tym samym tajniki tej pięknej sztuki sakralnej. Biorąc udział w warsztatach, uczniowie poznawali nie tylko proces tworzenia ikony, lecz również odkryli symbolikę poszczególnych kolorów i liter z języka starocerkiewnego. Każdy z uczestników na pamiątkę wykonał swoją ikonę, techniką plastyczną.

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Opracowała: N. Furmaniak

Skip to content