SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
12 stycznia 2022

We wtorek 10 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs wokalno- instrumentalny „Hej kolęda, kolęda”, podczas którego uczniowie wykonywali kolędy, pastorałki i inne bożonarodzeniowe piosenki. Konkurs, który już na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń w roku szkolnym miał na celu popularyzację śpiewania. Uczestnicy wraz z Panią Dyrektor Justyną Uciechowską oraz Wicedyrektor Marią Gryczką i członkami Jury Panią Anną Pyszel i Panem Robertem Kaczorowskim mieli także wyjątkową okazję wysłuchać niezwykle wzruszającego występu. Jury miało zatem niełatwe zadanie, by spośród 18 uczestników wyłonić zwycięzców. Poziom artystyczny występów był naprawdę wysoki, a wykonawcy zadbali nie tylko o piękne aranżacje, oraz profesjonalne wykonanie utworów. Uczniowie prezentowali wybraną przez siebie kolędę, bądź pastorałkę. Jury wybierało najlepszych solistów oraz zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Oceniano walory głosowe, własną interpretację utworu, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie, po zliczeniu punktów przyznawanych indywidualnie przez członków Jury, wybrało następujących laureatów:

W kategorii Solista – klasy I-III:

I miejsce – Barbara Skomro, klasa III a

II miejsce – Emil Piwowarczyk, klasa II c

III miejsce – Oliwia Wachowska, klasa I a

W kategorii Solista – klasy IV – VIII:

I miejsce – Martyna Stawicka, klasa VIII h

II miejsce – Aleksandra Netter, klasa VII f

W kategorii Zespół – -klasy IV – VIII:

I miejsce – Zofia Olszanowska, Noemi Wiertelak, Nina Kupczyk, Maja Witek z klasy IV b

II miejsce – Gabriela Hasińska, Dorota Sobczak, Aleksandra Michalak z klasy V b

III miejsce – Emilia Stasiak, Arkadiusz Dera z klasy IV c

Wyróżnienie –Maja Dziuba, Lena Matecka, Hanna Zimna, Oliwier Kubera-Szymanowski z klasy V a

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie było okazją do kultywowania polskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijania uzdolnień muzycznych i wymiany doświadczeń. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nowej edycji konkursu już w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: S. Larek

Skip to content