OPATRUNEK NA RATUNEK
24 listopada 2022

Pod koniec października Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dalej” zaprosiło całą społeczność szkoły do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Organizatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO. To jedna z najdłużej działających Fundacji w Polsce, powstała w 1992 roku przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Fundacja została powołana w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza medycznego dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. W ciągu 30 lat udało się dotrzeć z pomocą do 270 ośrodków misyjnych w 51 krajach.

Do akcji włączyło się wielu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy kilka tysięcy sztuk różnorodnych materiałów opatrunkowych; do ich zapakowania potrzebnych było 5 kartonów i 3 torby. Duże uznanie należy się wolontariuszom z klasy V b, którzy segregowali, liczyli i zapakowali zebrane artykuły.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Justynie Szperze, która ofiarowała się zawieźć zebrane przez nas materiały do Poznania.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Opracowała: E. Waleńska

Skip to content