OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
2 grudnia 2022

Obchody Ogólnopolskiego dnia Praw Dziecka na stałe zostały wpisane do szkolnego kalendarza listopadowych inicjatyw.

„Dziewiątka” wspólnie z UNICEF świętowała ten dzień i pokazała, że prawa dziecka są dla nas ważne. Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa się nie przestrzega, przyłączyliśmy się do globalnej akcji UNICEF #GoBlue . Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – solidaryzując się z setkami tysięcy mieszkańców innych krajów zaangażowanych w projekt.

W przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć szkolnej biblioteki, gazetki oraz propozycje książkowe – tematycznie korespondowały z akcją związaną z prawami dzieci.

Dzień Praw Dziecka stał się w naszej placówce znakomitym pretekstem do wspólnego świętowania i realizacji wielu przedsięwzięć związanych z prawami najmłodszych. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w warsztatach tematycznie związanych z prawami i obowiązkami – dziecka, nastolatka, ucznia. Natomiast przedstawiciele starszej grupy wiekowej – klas 7- 8, wzięli udział w konferencji organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka na temat: „Radość z rodzinnej miłości”. Gościem specjalnym była prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu – pani Anna Maria Wesołowska. Znana większości z nas z serialu paradokumentalnego „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Głos zabrali także przedstawiciele terapeutów, policji, mediatorów oraz seniorów. Wszyscy prelegenci zwracali się do dzieci i młodzieży w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo. Tematem przewodnim było szczęście i miłość w rodzinach, a także radzenie sobie ze stresem i problemami rówieśniczymi.

Opracowała: A. Resler

Skip to content