WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
15 grudnia 2022

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy przygotowują się do nich starannie w różny sposób. W Szkole Podstawowej nr 9 także przygotowania do świąt trwają nieustannie. 12 grudnia dołączyły do nas ostrowskie przedszkolaki.

Od samego początku widać było radość dzieci w progach naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani wicedyrektor Maria Gryczka witając milusińskich zebranych w świątecznie udekorowanej sali lekcyjnej. Po przedstawieniu się dzieci rozpoczęła się rozmowa o tradycjach w każdym domu. Dzieci aktywnie relacjonowały świąteczne przygotowania w rodzinach. Po rozmowie wszyscy pod okiem pani Marii Łuczak i Bogusi Kozan powędrowali do kuchni, by zająć się pieczeniem pierników. Rozpoczęto rozwałkowywanie ciasta, które wcześniej przygotowała niezastąpiona Pani Ulka – wspaniała kucharka szkolna, i wykrawanie pierników w świąteczne wzorki. Zapracowanych „małych kucharzy” odwiedziła dyrektor szkoły Pani Justyna Uciechowska. Dzieci zwiedziły szkolną kuchnię, którą były zachwycone. Mogły też obserwować pieczenie ciasteczek. Kolejnym etapem było przepiękne dekorowanie własnych pierniczków. Pomysłom nie było końca. W ruch poszły kolorowe lukry i czekoladowo-owocowe posypki. Wytwory dzieci były kunsztowne i wyśmienite. Szkolną stołówkę dzieci opuściły w cudownych, świątecznych nastrojach trzymając w rękach talerzyki ze wspaniałymi, własnoręcznie wykonanymi pierniczkami.

Opracowała: B. Gruszczyńska – Kozan

Skip to content