NIECH NAM ŻYJĄ!
23 stycznia 2023

Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie! Są takie kochane dni w kalendarzu, gdy serca wnucząt skierowane są do kochanych Babuni i Dziadków. To cudowne dwa dni, pełne miłości, radości i szczęścia. W naszej szkole także zapragnęliśmy je uczcić w jak najlepszy, dziecięcy sposób. Od poniedziałku 16. stycznia do środy 18. stycznia gościli u nas nasi ukochani Dziadkowie z Babuniami. Wszystkie dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami pieczołowicie, już od dawna przygotowywały program artystyczny, by w radosny i ciekawy sposób ugościć naszych bliskich. Pomysłów było co niemiara. Klasa 3a przedstawiła swoim gościom piękne Jasełka, bo czas kolędowy wciąż trwa i w tej atmosferze zaprezentowała się przed Babciami i Dziadkami. Kolejnego dnia, już w hali sportowej odbył się koncert z tej okazji. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Justyna Uciechowska witając zebranych gości wraz z wnuczętami i zapraszając do wysłuchania przygotowanego koncertu. Poetycko- muzyczna uczta powstała pod czujnym okiem wicedyrektora szkoły – Pani Marii Gryczki. Muzyczne przyjemności utworem Anny Jantar rozpoczęła Pani Agnieszka Biernaczyk, która również w całości koncertu przypomniała zgromadzonym gościom piosenki bliskie sercu Następnie odbył się program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 2b przygotowanych przez Panią Wioletę Oscendę. Występ wzbogacony został pięknymi tańcami zespołu tanecznego Iskierki, który przygotowywał się pod opieką Pani Anny Pyszel i Kamili Szkudlarek. Nie zabrakło też anielskich głosów w występach solowych. Kilka pytań do Babci i Dziadka zadały uczennice z klasy trzecich Antosia i Zuzia. Tego co potrafi mały człowiek Dziadkowie i Babcie dowiedzieli się od naszych wspaniałych pierwszoklasistów – Julki, Wirginii oraz Mateusza. Goście byli zachwyceni i nagradzali występujących gromkimi brawami. Na zakończenie, wszyscy artyści wraz z dziećmi zaśpiewali z entuzjazmem „Sto lat”. Uroczystość prowadziła Pani Martyna Kupczyk – Kubacka. Po koncercie w hali sportowej dzieci z klas I-III zabrały swoich gości do sal lekcyjnych i przedstawiły swój program artystyczny. W oczach słuchających pojawiały się łzy wzruszenia. W środę 18. stycznia po raz drugi miało miejsce to samo wydarzenie. Było równie piękne i dostarczało mocy wrażeń. Dopełnieniem radości były nie tylko słodkie poczęstunki w salach lekcyjnych przygotowane przy pomocy niezastąpionych rodziców, ale także staranne prezenciki wykonane rączkami dzieci. Wśród nich były kolorowe laurki z wierszykami, kubeczki z herbatkami, piękne ramki z fotografiami wnucząt, cudnie zdobione krawaty z najnowszych kolekcji krawieckich, kwiatki. Atrakcją wieczoru były także wywiady udzielane przez Babcie, Dziadków i wnuczęta prowadzone przez uczniów Małej Szkoły Medialnej i dziennikarkę Radia Eska, a także zdjęcia Dziadków w kolorowej ramce wspólnie z wnukami i krótkie filmiki. Goście opuszczali mury naszej szkoły bardzo szczęśliwi, uśmiechnięci i zadowoleni. Na ich twarzach mieszało się wzruszenie i radość z ponownego przebywania w szkole wraz z wnuczętami, bo przecież „Ważne, że są z nami, niech żyją długi czas i zawsze lubią nas!”

Galeria zdjęć po kliknięciu w poniższe linki:

16.01

17.01

18.01

Opracowały: B. Gruszczyńska – Kozan, W. Oscenda

Skip to content