Myślmy ekonomicznie – żyjmy ekologicznie! 
26 marca 2023

W czwartek 23 marca w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczno-matematyczny „Ekologia się opłaca”. Miał on na celu kształtowanie proekologicznej postawy uczniów oraz rozwijanie ich zdolności matematycznych.  

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące znanych im sposobów ochrony środowiska (m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej) oraz rozwiązanie zadań matematycznych o tematyce ekologicznej. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami tekstowymi dotyczącymi  obliczeń procentowych, wielkości wprost proporcjonalnych, prędkości itp. Podczas ich rozwiązywania dowiedzieli się oni m.in. ile drzew mogą uratować dzięki zbiórkom makulatury, jakie koszty generuje niedokręcony kran czy zepsuta spłuczka oraz ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł energii. Za część matematyczną można było uzyskać aż 85% punktów. 

W konkursie udział wzięło 27 uczniów klas VII i VIII, zaś zwycięzcami zostali: 

I miejsce – Maja Pawlak z kl. 8dII miejsce – Maria Ziółkowska z kl. 8dIII miejsce – Radosław Wojdal z kl. 8c oraz Agnieszka Włodarczyk z kl. 8d 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach! 

Opracowała: P Dolata

Skip to content