Olimpiada Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z Biedronką   
31 marca 2023

W piątek 21 uczniów z klas 6-8 przystąpiło do udziału w Olimpiadzie Zdrowia PCK. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne. 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu online na stronie Olimpiady, składającego się z 30 pytań. Na wykonanie testu uczniowie mieli się 30 minut. Taka forma przeprowadzania olimpiady jest w tym roku nowością, ponieważ uczniowie wykonywali test na ekranie monitora i zaraz po jego ukończeniu poznali liczbę  uzyskanych punktów. Po podliczeniu punktacji 3 miejsce uzyskał Dominik Kaminski z klasy 8d, 2 miejsce Bartosz Pawelec z klasy 6c, natomiast 1 miejsce uzyskała Marta Szukalska z klasy 6a i tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom dziękujemy za udział w konkursie, a Marcie życzymy powodzenia na dalszym etapie. 

                                                                                                   Opracowała: E. Szóstak 

Skip to content