LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – MARZEC 2023 
2 kwietnia 2023

Podczas dodatkowych zajęć informatyki uczniowie klasy 4a o profilu medialnym zgłębiali tajniki druku 3d. W ostatnim czasie samodzielnie zaprojektowali w programie Tinkercad breloki do kluczy, a następnie obserwowali ich wydruk na drukarce 3d. Czwartoklasiści coraz lepiej radzą sobie z nauką projektowania 3d i bezbłędnie tworzą proste projekty. A to dopiero początek… 

Na zajęciach geografii w klasach 5 nauczyciel zaprezentował stację meteorologiczną. Tematyka dotyczyła różnic pomiędzy pogodą a klimatem. Uczniowie poznali elementy zarówno pogody, jak i klimatu., takie jak temperatura powietrza, opady atmosferyczne, wiatr, ciśnienie (klasa 5a i 5b w dniu 6 marca, klasa 5c i 5e w dniu 08 marca, klasa 5d w dniu 09 marca). 

 W ramach zajęć informatyki uczniowie zaprojektowali i wydrukowali w drukarce 3D model Ziemi. Został on wykorzystany na zajęciach geografii w klasach 5 o tematyce „Przez lądy i oceany”. Uczennica klasy 5d z dokładnością pokolorowała model.  (klasa 5a i 5b w dniu 20 marca, klasa 5c i 5e w dniu 22 marca, klasa 5d w dniu 23 marca). 

Opracowała: I. Stanisławska 

Skip to content