SP9 przeciw hejtowi w Internecie
12 kwietnia 2023

Hejtowanie w Internecie stało się przykrym i niebezpiecznym przejawem aktywności dzieci w Internecie. Szkoła na każdym kroku przypomina o konsekwencjach tego typu działań w sieci. Rozmowy z rodzicami, spotkania z policjantami mają na celu uświadomienie przede wszystkim konsekwencji prawnych wynikających z bezpodstawnego ośmieszania, krytykowania, szkalowania innych osób w mediach społecznościowych, na grupach, forach.

Wiele dzieci nie wyraża zgody na takie zachowania, w ramach swojego sprzeciwu postanowiły wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycielki informatyki. Zadanie polegające na stworzeniu plakatu pod hasłem „STOP hejt” było okazją do zaprezentowania swojego stanowiska w temacie hejtu. Prace były tworzone różnymi technikami – plastycznymi i cyfrowymi. Spośród nich wybrane zostały najlepsze:

Klasy IV – VI

I miejsce – Maja Marcinkowska

II miejsce – Matylda Jędroch

III miejsce – Emilia Stasiak

Wyróżnienie – Maria Walczak

 

Klasy VII – VIII

I miejsce – Adam Kaszuba

II miejsce – Katarzyna Chytła

III miejsce – Nicola Górna

Wyróżnienie – Nadia Chmielina

Nagrody w konkursie wydrukowane zostały na drukarce 3D. Gratulujemy kreatywności i zaangażowania w tak ważny dla całej społeczności temat.

Opracowały: K. Śliwińska, A. Resler

Skip to content