Międzyszkolny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „Sing In English”
14 kwietnia 2023

13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Sing In English”. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu wśród dzieci i młodzieży jako formy rozwoju i ekspresji, samokształcenie muzyczne, możliwość prezentacji ulubionych utworów, doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez promowanie śpiewu w języku angielskim oraz wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. W konkursie wzięło udział 32 uczestników z klas IV-VIII, a ich występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: w kategorii klas IV-VI Izabela Piwińska z klasy Vb oraz w kategorii klas VII-VIII Aleksandra Netter z klasy VIIIf. Iza wspaniale zaprezentowała się w utworze Milo Manheim, Meg Donnelly – Someday. Natomiast Ola zachwyciła wszystkich piosenką Sanah – Invisible dress.

Poziom wykonań konkursowych był wysoki, a repertuar zróżnicowany. Niestety tym razem dziewczynkom nie udało się stanąć na podium, ale jesteśmy dumni, ponieważ zaprezentowały się wspaniale zarówno od strony muzycznej, jak i językowej. Uczennice do konkursu przygotował p. Robert Kaczorowski.

Opracowała: E. Szóstak

Skip to content