Szkolni Mistrzowie Logiki i Rachunków
21 kwietnia 2023

W dniach 19-20 kwietnia 2023r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do międzyszkolnego konkursu „Z matematyką w XXI wieku”. Uczniowie klas IV sprawdzili swoje umiejętności rachunkowe (wykonywanie działań na liczbach całkowitych, ułamkach zwykłych oraz dziesiętnych), dzięki czemu wyłoniono spośród nich szkolnego „Mistrza Rachunków”. Został nim Samuel Pawełczak z klasy 4a. Miejsce II zajęła Anastaiia Solopan z klasy 4c, zaś III miejsce Jakub Sodolski z klasy 4d.

Uczniowie klas V konkurowali ze sobą w rozwiązywaniu zadań o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, walcząc o tytuł „Mistrza Logiki”. Zwycięzcą został Michał Robakowski z klasy 5b, zaś II miejsce zajęli Emilia Stasiak z klasy 5c oraz Oskar Sitnik z klasy 5b (remis). Miejsce III należy do Bartosza Berkowskiego z klasy 5d.

Międzyszkolny etap konkursu odbędzie się już za miesiąc w SP nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim i podzielony zostanie na rywalizację indywidualną oraz zespołową. Reprezentować nas tam będą uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca w szkolnych etapach konkursu „Mistrz Rachunków” oraz „Mistrz Logiki”. Dwoje z nich otrzyma do rozwiązania zadania indywidualnie, zaś pozostali uczniowie będą zmagać się zespołowo z  tangramami, modelami i siatkami brył przestrzennych, krzyżówkami, rebusami i łamigłówkami matematycznymi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom szkolnego etapu konkursu!

ła: P. Dolata

Skip to content