DOBRA ZABAWA I NIEZŁY WYSIŁEK –„TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA”
26 kwietnia 2023

Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem…

Platon

26 kwietnia 2023 w słoneczny, poniedziałkowy poranek, przedstawiciele ostrowskich szkół podstawowych zebrali się w SP13, by uczestniczyć w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Języku Polskim „Twardy orzech do zgryzienia” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek.

Uczniowie zobowiązani byli odpowiedzieć na wiele pytań językowych, między innymi z: frazeologii, słowotwórstwa, fleksji a także wykazać się umiejętnością redagowania użytkowych form wypowiedzi oraz znajomością ortografii. Przybyłych gości powitała pani wicedyrektor – Katarzyna Dudkiewicz, życząc uczestnikom wygranej i wielu wrażeń.

W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały: Marta Wieschalla z klasy VI d, Amelia Kłysz z klasy VII a oraz Weronika Gomółka z klasy VIII a. Młode humanistki spisały się doskonale! Zadania okazały się wyzwaniami, które „po rozgryzieniu” uplasowały dziewczynki na I miejscu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania polonistycznych umiejętności.

Opracowała: A. Pietrzak

Skip to content