LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – KWIECIEŃ 2023
2 maja 2023

Moduł Powietrze pozwala na samodzielne poznawanie świata przez uczniów, poprzez obserwację i eksperymentowanie. Na lekcji chemii z uczniami klasy 7a wykorzystano metodę badawczą podczas omawiania składnika powietrza – tlenu (27 kwietnia). Przeprowadzono doświadczenia chemiczne, podczas którego otrzymano tlen i wykazano, że tlen nie jest palny, ale podtrzymuje spalanie.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została wyposażona w sprzęt wspierający rozwijanie pasji ucznia i zdobywanie przez niego różnorodnych kompetencji. Uczniowie mają możliwość utrwalenia poznanej wiedzy teoretycznej poprzez ćwiczenia praktyczne. Nasza pracownia techniczna umożliwia nauczycielom prowadzenie różnorodnych zajęć, a to w konsekwencji przekłada się na zwiększenie zainteresowania omawianym przedmiotem u uczniów, co widać. Na zdjęciu udokumentowane zajęcia w klasie 5a.

Opracowała: I. Stanisławska

Skip to content