Klasa IV c w stolicy Polski
18 maja 2023

W piątek, wczesnym rankiem klasa 4c wraz z opiekunami wyruszyła na jednodniową wycieczkę, aby odkryć sekrety, tajemnice oraz uroki Warszawy. Celem naszego wyjazdu było poznanie piękna stolicy, a także integracja zespołu klasowego. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty na stadionie Legii, gdzie poczuliśmy klimat sportowej atmosfery. Następnie udaliśmy się do Muzeum Iluzji, gdzie iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi. Jest to wyjątkowe doświadczenie naukowe, które wzbogacają zadania interaktywne, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami. Kolejnym naszym punktem była wizyta w Zamku Królewskim. Zwiedzanie okazało się niezwykle ciekawą i pasjonującą wycieczką w przeszłość. Spacerowaliśmy również po Starym i Nowym Mieście. Widzieliśmy Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca, podziwialiśmy Pałac Prezydenta, byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie przeszliśmy przez piękny Ogród Saski i udaliśmy się w kierunku stacji metra. Dla wielu uczniów było to także niezwykłe przeżycie, ponieważ po raz pierwszy w życiu jechali podziemną koleją. Po wyjściu z metra naszym oczom ukazały się liczne wieżowce oraz Pałac Kultury i Nauki, który był końcowym punktem naszej wycieczki. Wjechaliśmy na ostatnie piętro tego niezwykłego budynku, na którym znajduje się taras widokowy. Warszawa z takiej perspektywy robi niesamowite wrażenie.

Opracowała: Ewa Szóstak

Skip to content