PIKNIK EKOLOGICZNY I RODZINNY
20 czerwca 2023

W niedzielę 18 CZERWCA odbył się w Parku Miejskim Piknik Ekologiczny i Rodzinny. Wielu uczniów naszej szkoły wybrało się na festyn i skorzystało z licznych atrakcji. Podczas festynu odbywały się także różne konkursy. Bardzo nas ucieszyło, że w konkursie wiedzy o Ostrowie Wielkopolskim pod hasłem „O HISTORII, LUDZIACH I OCHRONIE ŚRODOWISKA” o Puchar Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego II miejsce zajęła Julia Wiatrak – uczennica klasy VII b.

Na szczególne uznanie zasługują wolontariusze, którzy rozprowadzali w trakcie Festynu cegiełki loterii fantowej „KUPUJĘ I POMAGAM”. W kwestowanie włączyło się 39 uczniów klas V – VIII, wśród nich członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej”. Swoje zadanie wykonywali z dużym zaangażowaniem, nie zrażając się padającym chwilami deszczem. Rekordzistkami okazały się Maja Brucheiser, Zosia Olszanowska i Izabela Piwińska z klasy V b , którym udało się rozprowadzić aż 60 cegiełek. Praca naszych wolontariuszy ma duże znaczenie, ponieważ dochód z loterii przeznaczony zostanie na wsparcie rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz na działalność świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Boże Podwórko”.

Dziękujemy kwestującym i zachęcamy wszystkich do włączania się akcje charytatywne.

Opracowała: E. Waleńska

Skip to content