MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I – III
16 listopada 2023

„Dzieckiem być w świecie przedstawionym w utworach Marii Konopnickiej”. 

to tytuł XXI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 1. Znany już projekt, w którym uczestniczą klasy I – III obejmuje swym zasięgiem wszystkie ostrowskie podstawówki. W tym roku dołączyły do nich szkoły imienia Marii Konopnickiej z innych miast. Dzieci wykonywały prace indywidualnie różnymi technikami plastycznymi. 

Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitała organizatorka konkursu Pani Agnieszka Kubica. Przybliżyła postać bohaterki uroczystości, a uczniowie zaprezentowali program artystyczny oparty na wierszach i piosenkach Marii Konopnickiej. 

Profesjonalna komisja, złożona z cenionych w naszym mieście plastyków, przyznała dziewięć nagród i cztery wyróżnienia.  

Wielką niespodzianką było dla nas zdobycie aż dwóch miejsc: I miejsce Lena Żebrowska     z klasy II a i III miejsce Celina Kowalska również  z klasy II a uczennice zachwyciły swoimi pracami komisję i nas wszystkich, ich dzieła znajdowały się na  wystawie.  Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów. 

                                                                                        Opracowała: D. Wieczorek  

Skip to content