OPATRUNEK NA RATUNEK
16 listopada 2023

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej” nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Opatrunek na Ratunek”. Organizatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO, mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Celem istnienia Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Do akcji włączyło się wielu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy bardzo dużą ilość różnorodnych materiałów opatrunkowych. Materiały te trafią do przychodni i szpitali misyjnych, w których leczą się najbiedniejsi pacjenci w Afryce. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Ewie Sobczak, która ofiarowała się zawieźć zebrane przez nas materiały do Poznania.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, dzięki Wam świat staje się lepszy!

Opracowała: E. Waleńska

Skip to content