Minecraft Education w klasach 4-8
17 listopada 2023

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4). Uczniowie klas 4-8 w naszej szkole otrzymali już dane do logowania na swoje konta. Dzięki temu mogą korzystać z edukacyjnej wersji Minecrafta zarówno w szkole, jak i w domu do 6 maja 2024 r.

Minecraft Education to bardziej platforma edukacyjna, aniżeli typowa gra. Bazuje na Minecrafcie, ale przede wszystkim ma pomagać dziecku w rozwijaniu kreatywności, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, ale także wyobraźni, zdolności matematycznych, czy pamięci.

Opracowała: A. Resler

Skip to content