XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
18 listopada 2023

Każdy z nas doskonale wie, że znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo przydatna w życiu. Mnożymy w pamięci codziennie – czy to podczas zakupów, porównując koszty zakupu kilku produktów różnych marek, czy też w czasie gotowania, chcąc zwiększyć proporcjonalnie ilość składników.

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 9 została przeprowadzona tygodniowa akcja konkursowa, podczas której wszyscy uczniowie na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Uczniowie aktywnie przypominali sobie poszczególne działania na lekcjach matematyki oraz w czasie przerw, zaś lekcje informatyki rozpoczynała wspólna zabawa wraz z testem tabliczki mnożenia na czas, umieszczonym na stronie www.quizlet.com. Test rozwiązywali uczniowie klas IV-VIII, starając się jak najszybciej odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Tym sposobem z każdej klasy wyłoniono jednego eksperta tabliczki mnożenia, który wziął udział w piątkowym finale konkursu.

Finał obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 17 listopada 2023r. w sali komputerowej, kiedy to mistrzowie ponowne zmierzyli się z tabliczką mnożenia na czas przy użyciu aplikacji Quizizz. Szkolnymi ekspertami w dziedzinie mnożenia zostali:

– z klas IV: Nadia Kostera

– z klas V: Samuel Pawełczak

– z klas VI: Nikodem Smółka

– z klas VIII: Amelia Kłysz

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy pomyślnie zdali test z tabliczki mnożenia, bezbłędnie odpowiadając na zadane pytania.

Opracowała: M. Ligęza

Skip to content