W MUZEUM 3D
6 czerwca 2024

Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią odwiedzili Muzeum 3D, które jest częścią Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i mieści się na parterze ostrowskiego Ratusza.

Dzieci odbyły spacer po centrum Ostrowa na przełomie XIX i XX wieku, oglądały odtworzone witryny ówczesnych sklepów (odzieżowego i spożywczego, znanego jako „kolonialka”) oraz warsztatów – zegarmistrzowskiego i szewskiego.

Odwiedziły ówczesny zakład fryzjerski, na umieszczonym tam monitorze mogły zobaczyć swoje odbicie w stroju z wybranej epoki. Duże zainteresowanie wzbudził słup ogłoszeniowy wzbogacony monitorem, na którym wyświetlane są plany naszego miasta w różnych latach jego istnienia. W Cafe Muzeum zasiadły do stolika w towarzystwie Gustawa Bojanowskiego i Jadwigi Żylińskiej. Dużą atrakcją stanowiła także nieduża sala stylizowana na dawne „Kino Roma”. Tam można było obejrzeć filmy nieme z okresu dwudziestolecia międzywojennego autorstwa Wacława Suszyckiego.

Pobyt w Muzeum był dla dzieci pełen emocji, część uczestników zadeklarowała, że wróci tu jeszcze w towarzystwie swoich rodziców.

Opracowała: A. Szczurek

Skip to content