Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych niż te, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością… Wówczas w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by ponownie cieszyć się blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca i niecierpliwie rozwiązać wstążeczki prezentów…
W kalendarzu tegorocznych inicjatyw podejmowanych w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, w bieżącym roku szkolnym, wyjątkowe miejsce zajęło artystyczne przedsięwzięcie – koncert świąteczny pod hasłem „W blasku choinki”, przygotowany przez dyrekcję, uczniów, absolwentów, nauczycieli i przyjaciół SP9 we współpracy z Krotoszyńską Orkiestrą Dętą z Krotoszyna pod batutą pana Roberta Kaczorowskiego.
Wyjątkowa scenografia niczym z baśniowej Narnii, przygotowane choreografie i świąteczne akordy, wprowadziły gości w magiczną, bożonarodzeniową atmosferę. Ponadto, na wszystkich zebranych czekała miła niespodzianka – wizyta świętego Mikołaja, który zebrawszy ogromne owacje, dumnie zasiadł w swoich saniach.
Ten ważny moment wspólnie ze społecznością ostrowskiej dziewiątki celebrowali: Radni Ostrowa Wielkopolskiego, przedstawiciele Policji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentanci Rady Osiedla Nr 4 Jana Pawła II, zaprzyjaźnieni dyrektorzy: żłobka i ostrowskich przedszkoli oraz Rodzice z Prezydium Rady Rodziców przy SP9.
Boże Narodzenie jest kamieniem milowym w naszej podróży tu – na ziemi, przychodzi co roku, tworzy atmosferę pełną duchowych wzruszeń, domowego ciepła, harmonii i otwiera nasze serca na potrzeby innych. Każdego roku, w grudniu, możemy spojrzeć za siebie i pogrążyć się w zadumie, obcując z misterium BOSKIEGO PLANU. Wspólne celebrowanie wyjątkowych chwil w blasku choinki w SP9, przy filiżance aromatycznej kawy i zapachu świątecznego ciasta, pozwoliło oderwać się od codziennych obowiązków i domowych przygotowań do rodzinnej Wigilii.
Opracowały: S. Napieralska, I. Pacholczyk










