Aktualności

SKO i FESTIWAL ALE KINO ONLINE

SKO działające w naszej szkole otrzymało 20 darmowych biletów do kina, na festiwal „Ale Kino”. W związku z pandemią seans zrealizowano online. Uczniowie klasy 3c, oraz uczniowie klas 1a i 1b uczęszczający do świetlicy szkolnej w środę 24 lutego razem z panią Sylwią przenieśli się na chwilę do świata klasycznej, przygodowej animacji opowiadającej o promowaniu ekologicznego stylu życia. Animacja „Pod koronami drzew i inne krótkie filmy” opowiadała o życiu w świecie dotkniętym problemem śmieci oraz potrzebie recyklingu i większej dbałości o środowisko w którym żyjemy. Dzieci miały mnóstwo radości, mogły poczuć na chwilę magię „szkolnego kina”, a tytułowa  bohaterka filmu Boriya skradła serca młodych widzów. Bilety na premierę filmu zostały sfinansowane przez Bank PKO BP.

PRZYPOMINAMY, ŻE WARTO OSZCZĘDZAĆ!!!

Opracowała: S. Larek

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Często po latach zapominamy autora lub tytuł książki, w pamięci pozostaje jednak bohater i jego przygody, bo to ON przedłuża życie książce. A jaki jest Wasz ulubiony bohater książkowy? Na to pytanie pierwszoklasiści dali odpowiedź biorąc udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Do biblioteki wpłynęło prawie 40 prac, które przedstawiały postacie z wielu bajek i wykonane były różną techniką plastyczną. Komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów. Jako kryterium przyjęto: zgodność z tematyką, pomysłowość i wrażenia artystyczne, ekspresję obrazu, estetykę i staranność wykonania, zastosowane techniki warsztatowe oraz samodzielność wykonania.

25 lutego nagrodzono pierwszoklasistów, którzy najlepiej zilustrowali swoją ulubioną postać bajkową: Iga Banach, Dobrosława Nowak, Marcelina Kryjom i Oskar Budzik z klasy I a Adam Świtalski, Filip Pietryk, Kinga Kłysz, Mia Prynczyńska i Antonina Mikołajczyk z klasy I b Urszula Walczak, Kamil Szymkowiak, Kornek Chojka i Marcel Chojka z klasy I c Maja Przetakowska i Zuzanna Kuroszczyk z klasy I d.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Czytelników zapraszamy do oglądania najładniejszych rysunków, które zostały wyeksponowane w naszej bibliotece. Pamiętajcie, bohaterowie literaccy czekają na Was na kartach książek, a biblioteka zaprasza do ich wypożyczenia.

Opracowały: M. Grobelna, R. Sikora

KONKURS PLASTYCZNY – „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV naszej szkoły i polegał na wykonaniu w dowolnej płaskiej technice plastycznej zakładki do książki.

Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowania poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.

Przy ocenie prac Komisja brała pod uwagę: oryginalność , pomysłowość, różnorodność wykorzystanych materiałów i estetykę. Najlepsze prace wykonali:

I miejsce – Dziuba Maja , Zimna Hanna – klasa IVa, Hasińska Gabriela – klasa IVb

II miejsce – Walczyńska Klaudia, Wieschalla Marta – klasa IVd

III miejsce – Dąbrowska Nina – klasa IVa, Walczak Maria – klasa IVb, Mielczarek Natalia – klasa IVd

Wyróżnienia – Luboński Andrzej – klasa IVa, Ignasiak Julia – klasa IVc

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Opracowały: M.Grobelna, R.Sikora

PAMIĘTAJ CHEMIKU MŁODY……

Uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej w dniach od 9 do 16 lutego 2021r., brali udział w serii warsztatów chemicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Łabęcką nauczyciela chemii. Dzieci pod okiem Pani Małgosi wykonywały doświadczenia chemiczne: barwiły roztwór wyciągu z czerwonej kapusty odczynnikami kwasowymi co powodowało zmianę barwy z fioletowej w różnego rodzaju odcienie błękitu, czerwieni i różu. Następnie dodawały mieszaninę sody oczyszczonej dzięki czemu uzyskiwaliśmy efekt „małego wulkanu”. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się również wybuchowy pokaz chemicznego wulkanu wykonywany przez prowadzącą. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci przekonały się, że nauka chemii może być kreatywna, a nawet ciekawsza od gry na tablecie czy smartfonie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi oraz naszemu pomocnikowi Wojtkowi uczniowi klasy Vc za ciekawe i inspirujące warsztaty. Teraz każdy z pierwszoklasistów marzy o tym, aby zostać chemikiem-wynalazcą. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

Opracowała: S. Larek

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17 lutego po raz pierwszy w naszej klasie obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Chętni mogli się przebrać za mruczących milusińskich .Podczas lekcji dzieci wysłuchały opowiadań i ciekawostek o kochanych futrzakach. Wykonywali też kocie prace plastyczne- kotki z puszek po napoju. Prace były naprawdę piękne, pomysłowe, wykonane różnymi technikami. W tym dniu uczniowie klasy II d przekonali się, że koty nie tylko śpią i mruczą, ale także pozostawiają ślad w naszych sercach.

Opracowała: A. Szczurek

FOOD ART, CZYLI SZTUKA NA TALERZU

W drugim tygodniu lutego kuchnie w mieszkaniach uczniów klas piątych stały się miejscem eksperymentów i zmieniły się w pracownie „artystyczno-kulinarne”. Uczniowie wspomagani przez rodziców tworzyli artystyczne kompozycje, przy użyciu jedzenia oraz wszelkich produktów spożywczych. Piątoklasiści popisali się dużą fantazją i zdolnościami manualnymi. Efekty działań zostały utrwalone na fotografiach. Wszystkie obrazy są jadalne i większości przypadków powstały z owoców. Food Art to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił i pobawienia się w mistrza sztuki kulinarnej w technicznej odsłonie. Pamiętajcie o estetycznym wykonywaniu i podawaniu posiłków, gdyż jemy również oczami – bardziej niż nam się wydaje, a jedzenie to uczta dla wszystkich zmysłów.

 

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/xLqikbYAomoEWjh97

Opracowała: M. Wróblewska

KOCI ŚWIAT CZYLI DZIEŃ KOTA W NASZEJ BIBLIOTECE

Światowy Dzień Kota - to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Dzień Kota stał się okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów. W bibliotece zorganizowano wystawę książek, których głównym bohaterem jest oczywiście kot. Panie bibliotekarki odwiedziły wszystkie klasy pierwsze i drugie zachęcając do wizyty w bibliotece, zapoznaniu się z wystawą i wypożyczeniu książek o kotach. W trakcie spotkania z młodymi czytelnikami pani bibliotekarka zaprezentowała kilka książek z wystawy oraz przeczytała wiersze Juliana Tuwima „Kotek” i Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. A przy okazji było kilka słów o zdrowiu i trochę gimnastyki. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstów i chętnie wykonały „koci grzbiet” i „przeciąganie się”. Ćwiczenia te wzmacniają i rozluźniają kręgosłup, a także pomagają złagodzić napięcie mięśni grzbietu, ramion i uwalniają endorfiny w mózgu, co przyczynia się do naszego zdrowia i zadowolenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki i do wypożyczania książek o kotach ( i nie tylko) oraz do codziennej „kociej gimnastyki”.

Opracowały: R. Sikora, M. Grobelna

PĄCZKOWE SZALEŃSTWO

Tłusty czwartek okazał się dla klasy 2d prawdziwą ucztą. Jak przystało na tradycję, również i w naszej klasie pojawiły się pyszne pączki. Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane ale też smaczne, a takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

Opracowała: A. Szczurek

WALENTYNKI W KLASIE IID

Walentynki to święto, które zyskuje coraz większą popularność. Jest to okazja do świętowania przyjaźni i życzliwości. Walentynki w naszej szkole świętowaliśmy radośnie. Symboliczne serduszka zdobiły korytarze szkoły. Uczniowie z klasy II d ubrali się na czerwono, wszędzie królowały uśmiechy i ciepłe słowa.  Dzieci wręczyły pracownikom oraz dyrekcji szkoły drobne upominki. Były to to własnoręcznie wyklejane, kolorowe kartki walentynkowe. Drugoklasiści życzyli każdemu dużo miłości i serdeczności nie tylko podczas święta zakochanych. Na koniec podczas wspólnej zabawy rozrzucono konfetti oraz płatki róż, dzięki czemu ten dzień na pewno zostanie niezapomniany.

Opracowała: A. Szczurek

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!