Dzień 31 października 2017 roku na pewno zapisze się w pamięci uczniów naszej szkoły. Właśnie dzisiaj dołączyliśmy do programu SKO (czyli Szkolne Kasy Oszczędności) i rozpoczęliśmy współpracę z bankiem PKO B. P. Pierwszym podjętym w tym zakresie działaniem była prezentacja celów i zasad organizacji SKO przez dyrektor obsługi klienta panią Barbarę Rosik wszystkim uczniom na apelach grupy wiekowej. Opiekunami szkolnego SKO zostały pani Monika Wróblewska (kl. I – III) oraz pani Martyna Ligęza (kl. IV - VI).

     Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy lub kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje.

     Celem SKO jest:
• kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
• racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi,
• popularyzacja wiedzy o działalności banków.

     Dzięki udziale w programie uczniowie:
• nauczą się zarządzania finansami osobistym,
• wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
• zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
• nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

     Do programu SKO mogą przystąpić wszyscy uczniowie klas I - VI ostrowskiej dziewiątki.. Każdy uczeń otrzymuje książeczkę, dzięki której może dokonywać wpłat i wypłat u opiekunów SKO. Ponadto posiada dostęp do swojego konta przez Internet, dzięki czemu uczy się nim zarządzać. Serwis internetowy umożliwia m.in. zakładanie wirtualnych skarbonek, czy też zdobywanie odznak.

     Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie www.pkobp.pl/sko. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą nauczyć się oszczędzać do przystąpienia do SKO! W tym celu należy oddać wypełnione przez rodziców oświadczenie do swojego wychowawcy.

     Pozdrawiamy!

Opiekunowie SKO: Monika Wróblewska i Martyna Ligęza

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!