W piątek 9 marca uczniowie klasy III c  uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bankowej z SKO. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Rosik Dyrektor Obsługi Klienta banku PKO BP w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w naszej szkole.

W czasie lekcji uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniądze oraz poznali historię Banku. Dużą atrakcją okazało się spotkanie z dwoma pluszowymi postaciami SKO – Żyrafką Lokatką oraz Pancernikiem. Trzecioklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniami, rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które z pewnością utrwaliły i pogłębiły wiedzę dotyczącą oszczędzania. Na zakończenie otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa.

Edukacja finansowa najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadania. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i  trafnymi decyzjami finansowymi.

Opracowała: M. Wróblewska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd