27 kwietnia odbyła się wycieczka do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu SKO Szkolne Kasy Oszczędności. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II a wraz w z wychowawcą p. Małgorzatą Frąszczak oraz opiekunem SKO kl. I – III p. Moniką Wróblewską.

W trakcie spotkania z pracownikami banku dzieci poznały zasady funkcjonowania oddziału. Uczniowie mogli nie tylko zwiedzić bank i poznać pracę bankowców, ale także oglądać eksponaty.  Przyglądały się maszyną, które ułatwiają prace kasjerów, np. liczarka do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Największe zainteresowanie uczniów przyciągnęła maszynka do liczenia monet.

Kolejnym etapem naszej wizyty było spotkanie z panią dyrektor Banku, która chętnie odpowiadała na nasze pytania. Pani dyrektor zaprezentowała swoje zbiory starych maszyn do pisania oraz aparatu telefonicznego. Na zakończenie naszej wizyty każdy uczeń otrzymał pamiątkowe upominki.

Celem wycieczki było zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości, popularyzacja idei oszczędzania oraz przedsiębiorczości wśród uczniów.

Opracowała: M. Wróblewska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!