Tak niedawno rozstaliśmy się, udając się na upragnione wakacje. Teraz nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. 1 września przywitał wszystkich uczniów piękną pogodą. Szczególnie gorąca atmosfera panowała w sali gimnastycznej, w której uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2016/2017. Corocznie ta uroczystość jest wyjątkowo ważna dla uczniów klas pierwszych i czwartych, którzy wstępują w nowy etap nauki.

     Podczas inauguracji roku szkolnego uczniów klas czwartych p. wicedyrektor Maria Gryczka powitała w murach naszej szkoły p. Justynę Uciechowską, która wraz z początkiem września pełni funkcję dyrektora naszej szkoły. W swoim przemówieniu pani dyrektor zapewniła dzieci i obecnych rodziców, że nasza szkoła jest placówką przyjazną i bezpieczną. To miejsce zdobywania wiedzy, ale i realizacji wielu projektów i zajęć dodatkowych. Wszyscy obecni obejrzeli także program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 6d (wych. p. E. Szóstak), po czym udali się wraz z wychowawcami do swoich sal.

     Pierwszoklasiści z lekką nieśmiałością wkroczyli w progi szkoły. Nowi uczniowie uważnie wysłuchali słów pani dyrektor, która życzyła im powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym, a rodzicom podziękowała za zaufanie, jakim obdarzyli szkołę, przekazując pod opiekę największe skarby - swoje dzieci.Uczniowie dzięki radom, które przekazali im podczas części artystycznej koleżanki i koledzy z klasy 3f (wych. A. Resler), z pewnością będą czuli się pewnie w naszej szkole. Następnie uczniowie klas pierwszych przeszli z wychowawcami i rodzicami do sal, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji oraz otrzymali swoje pierwsze elementarze.

     Po południu dzieci wzięły udział we Mszy świętej w kościele pw. św. Pawła Apostoła.

     Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym!

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd