W ubiegły piątek 4 maja klasa IV d wraz z opiekunem SKO p. Martyną Ligęzą udała się do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Wizyta pozwoliła dzieciom zaznajomić się z dawnym oraz współczesnym funkcjonowaniem oddziału. Największe wrażenie wywarły na uczniach eksponaty. Ogromną radość sprawiło dzieciom pisanie na maszynie. Oprócz tego miały okazję zobaczyć telefon na korbkę, liczarkę do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Przez całą naszą wizytę towarzyszyła nam pani dyrektor Barbara Rosik. Na koniec naszej wizyty w banku dzieci otrzymały pamiątkowy upominek. Celem wizyty było zaszczepienie w dzieciach chęci oszczędzania, przedsiębiorczości oraz nabycie informacji dotyczących funkcjonowania banku.

Opracowała: M. Ligęza

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd