17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim braliśmy udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz oszczędzania", który został zorganizowany we współpracy szkoły z PKO Bank Polski.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, które działają w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. W rywalizacji wzięło udział 18 placówek. Przedstawicielami naszej szkoły byli: na poziomie I – III – Amelia Kłysz i Adam Sułkowski, na poziomie IV – VI – Mateusz Smardz i Łukasz Mikołajewski. Nagrody dla zwycięzców ufundowali pracownicy Oddziału I PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim. Nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz prac komisji czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11.

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie idei oszczędzania wśród najmłodszych. Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach wyłonionych w etapie szkolnym. Wykazali się niebywałą znajomością zagadnień dotyczących funkcjonowania banku, jak również sprawnością rachunkową w rozwiązywaniu zadań matematycznych.


Opracowała: M. Ligęza

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!