Miesiąc listopad jest szczególnym czasem zadumy nad ludzkim przemijaniem i doświadczeniem śmierci. W tym okresie odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Dziękując za dar ich życia i za wszystko to, co dla nas zrobili, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze oraz modlimy się o ich zbawienie. Także dzieci z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami miały okazję odwiedzić jeden z ostrowskich cmentarzy, znajdujący się przy ulicy Wysockiej, który jednocześnie jest najstarszym czynnym cmentarzem w Polsce. W takich miejscach uczy się najmłodsze pokolenia szacunku dla tak ważnych wartości jak: rodzina, tradycja i patriotyzm. To właśnie tam, przy pomocy swoich wychowawców, uczniowie poznali życiorysy osób najbardziej zasłużonych dla naszego miasta.

Na grobach ks. Augustyna Szamarzewskiego i ks. Jana Kompałły przedstawiciele klas złożyli znicze. Czas spędzony na cmentarzu skłania wszystkich ludzi do przemyśleń, które mają wpływ na ich przyszłe decyzje i wybory. Także dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 nie był on czasem zmarnowanym.

Opracował: Ł. Zawidzki

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!