Od października 2017 roku po dzień dzisiejszy w naszej szkole organizowane są zajęcia z „edukacji finansowej”.  W tym roku szkolnym w zajęciach tych mogą uczestniczyć uczniowie klas V. Na zajęciach przekazywana jest młodzieży praktyczna wiedza finansowa i umiejętność wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Dzieci  zapoznawane są z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadamiana jest im wiedza na temat  szeregu instytucji finansowych. Głównym celem „edukacji finansowej” jest zaszczepienie w młodych ludziach chęci oszczędzania oraz racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji o własnych finansach.

Opracowała: M. Ligęza

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd