MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Miło nam poinformować, że w dniach od 1 marca do 14 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA będą mogli zagłosować na najlepszy film festiwalowy podczas konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! im. Leszka Gałysza.

Ponadto wszyscy uczniowie „dziewiątki” będą mieć okazję obejrzeć najnowsze polskie animacje, nagradzane na wielu różnych festiwalach filmowych, których autorami są profesjonalni twórcy, ale także, m.in. uczniowie szkół podstawowych, których pasją jest tworzenie filmów animowanych.

 Filmy biorące udział w konkursie TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! 2019

https://polskaanimacja.wordpress.com/konkurs-tdmg-kategoria-wczesnoszkolna7/

 

Filmy okołofestiwalowe O!PLA 2019

CAŁY TEN SMOG (2017, 31'), reżyseria Tomasz Wełna - Film edukacyjno-dokumentalny z elementami animacji, poświęcony wpływowi smogu na nasze zdrowie. Laureat zeszłorocznej O!PLA (Duplom Uznania)oraz Festiwal EDUKINO (Wyróżnienie), któy zachwycił młodą publiczność w 13 miejscowoścach na trasie O!PLA 2018.

SKĄD I DOKĄD (2017, 29’), Marcin Wołkowicz & Iwona Wołkowicz (Tutto Arts & Media) – film edukacyjny poświęcony tematyce zależności między przyrodą a człowiekiem. Wyróżnienie Specjalne O!PLA 2018 – Dyplom Uznania za „zabranie widzów w fascynjącą i inspirującą podróż z nurtem największej polskiej rzeki – Wisły”. 

Opracował: M. Berkowski

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!