MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Uczennice klasy V c, które od września bieżącego roku szkolnego uczestniczą w zajęciach rozwijających skierowanych do piątoklasistów, podjęły kolejne twórcze wyzwanie. Tym razem przyjęły zaproszenie do redakcji gazety „Nasz Rynek”, gdzie mogły zgłębić tajniki dziennikarskiego rzemiosła. Spotkanie z młodymi adeptami pióra poprowadziła pani Maria Kasprzak – Raszewska – wydawca bezpłatnego tygodnika powiatu ostrowskiego i kaliskiego, która opowiedziała o początkach pisma, kolejnych etapach powstawania gazety i zachęciła uczennice do współpracy z redakcją. Dziewczynki otrzymały propozycję redagowania artykułów na tematy mieszczące się w kręgu zainteresowań uczniów szkoły podstawowej, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony Julki i Zosi. Piątoklasistki już zastanawiają się nad doborem problematyki tekstów.

Wizyta w redakcji okazała się prawdziwą lekcją dziennikarstwa. Już niebawem na „łamach prasy” będzie można zapoznać się z artykułami autorstwa uczennic  SP9.

Opracowała: S. Napieralska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!